Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wyspa Bergmana


Film z oficjalnej selekcji festiwali w Cannes i Toronto. Scenariusz i reżyseria Mia Hansen-Løve (Co przynosi przyszłość). W obsadzie: Vicky Krieps (Nić widomo), Tim Roth (Pulp Fiction), Mia Wasikowska (Alicja w Krainie Czarów) i Anders Danielsen Lie (Oslo, 31 sierpnia).


Para amerykańskich filmowców Chris (Vicky Krieps ) i Tony (Tim Roth) przyjeżdża latem na mityczną wyspę Fårö. W tym niezwykłym miejscu, w którym żył i tworzył swoje najbardziej znane dzieła Bergman, mają nadzieję znaleźć inspirację do nowych filmów.

W miarę jak mijają kolejne osobno spędzone dni, fascynacja wyspą zaczyna skupiać się wokół Chris i jej wspomnień związanych z pierwszą miłością. Granica między rzeczywistością a fikcją zaczyna się stopniowo zacierać i rozdzielać parę jeszcze bardziej.Reżyserka o filmie:

Chciałam pokazać historię pary filmowców i w ten sposób opowiedzieć o tworzeniu i wzajemnym inspirowaniu się w tej relacji. To był pierwszy impuls dla tego filmu. Tym, co naprawdę sprawiło, że powstał, był pomysł, który pojawił się później, aby jego akcję umieścić na wyspie Fårö (na której żył i tworzył reżyser Ingmar Bergman).


Czas trwania : 1 godz., 50 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Francja

Reżyseria :  Mia Hansen-Løve

Występują :  Vicky Krieps, Tim Roth, Mia Wasikowska, Anders Danielsen Lie