Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Albatros

Policjant Laurent wiedzie spokojne życie z rodziną w małej, nadmorskiej miejscowości w Normandii. Uwielbia swoją pracę, traktując ją jako misję. Jego życie pogrąża się jednak w chaosie, gdy przypadkowo zabija znajomego farmera.  


Reżyser o filmie :

 "Mój bohater jest dobrym człowiekiem i zaangażowanym policjantem. Zdaje sobie sprawę, że nie powinien był stracić kontroli nad sobą, ale - niestety - stało się inaczej. To może się przytrafić każdemu w różnych sytuacjach życiowych. "Albatros" to opowieść o potrzebie wyrażania na głos tego, czego doświadczamy" – mówi Jérémie Renier - "Wybrałem do głównej roli Jérémiego Reniera, bo uważam przede wszystkim, że jest bardzo dobrym aktorem. Jest wiarygodny na ekranie zarówno jako policjant jak i ojciec rodziny. Potrzebowałem aktora, który stanie się postacią z film, a nie aktora, który gra postać. To ważne, aby bohaterowie na ekranie byli wiarygodni. Widzowie muszą w nich uwierzyć” – podkreśla Xavier Beauvois.


Francuski dramat "Albatros" wyreżyserowany przez zdobywcę Złotej Palmy w Cannes Xaviera Beauvoisa ("Ludzie Boga") miał światową premierę podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.


Czas trwania : 1 godz., 55 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Francja

Reżyseria : Xavier Beavois

Występują : Jérémie Renier, Marie-Julie Maille, Madeleine Beauvois

 


Zwiastun :