Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Ennio

6 lipca mija druga rocznica śmierci wybitnego kompozytora. W tym właśnie dniu, na ekranach kin zagości Ennio – wyjątkowo osobisty film w reżyserii Giuseppe Torantore, zaufanego współpracownika i przyjaciela Maestra.

Ennio Morricone - laureat Honorowego Oscara, Honorowego Złotego Lwa w Wenecji, trzech Złotych Globów, sześciu Nagród BAFTA, trzech Nagród Grammy i Oscara za najlepszą muzykę do "Nienawistnej Ósemki "- legendarny kompozytor, którego filmografia obejmuje ponad 70 nagradzanych filmów, w tym "Dawno temu w Ameryce", "Cinema Paradiso", "Misja" czy "Nietykalni".

Historia jego muzyki, to historia kina.

Dokument zaprasza w podróż do życia prywatnego i artystycznego wspaniałego kompozytora. Zawiera obszerne wywiady przeprowadzone przez Tornatore z ponad 70 filmowcami i artystami, którzy byli współpracownikami i wielbicielami Morricone, takimi jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar Wai oraz zapiski rozmów reżysera z samym Maestro!

"Ennio" to niezwykła audiofilska podróż dla każdego miłośnika kina!

Ludzie, którzy tworzą kinową społeczność z pewnością przeżyją ogromne emocje podczas seansu, od śmiechu po łzy, poruszeni pięknem historii jednego człowieka. Geniusza, który odmienił swoją muzyką świat filmowy na zawsze!


Czas trwania : 2 godz., 30 min.

Gatunek : dokument

Produkcja : Belgia, Holandia, Japonia, Włochy

Reżyseria :  Giuseppe Tornatore


Zwiastun :