Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Niewiniątka

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód. Tak mogłaby zaczynać się kolejna bajka dla dzieci, ale w reżyserii nominowanego do Oscara Eskila Vogta ("Najgorszy człowiek na świecie") oglądamy film, który sprawił, że podczas premierowych pokazów w Cannes widzowie oblewali się zimnym potem i nie mogli oderwać oczu od ekranu.

Trzymający w napięciu, oryginalny, niepokojący zachwycił krytyków (96% pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), a przez niektórych został okrzyknięty nawet skandynawskim "Stranger Things".

Zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagrody Publiczności na MFF w Göteborgu oraz kilkunastu innych nagród i wyróżnień na całym świecie.

Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa nowe, fascynujące i tajemnicze miejsca.

Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.


Recenzje :

– Pod tym z lekka żartobliwym tytułem kryje się upiorny zgoła thriller psychologiczny, z którego trudno się otrząsnąć❗– pisze o filmie „Niewiniątka” Janusz Wróblewski dla tygodnika Polityka.

„W filmie Eskila Vogta nie ma rozbryzgów krwi ani duchów, ale cały seans spędza się jak na szpilkach. Jeśli lubicie subtelną, ale bardzo niepokojącą grozę, musicie to zobaczyć❗” – poleca Maja Mikołajczyk z Natemat.pl.Czas trwania : 1 godz., 55 min.

Gatunek : horror, thriller

Produkcja : Norwegia, Finlandia, Dania, Szwecja, Francja, Wielka Brytania

Reżyseria : Eskil Vogt

Występują : Rakel Lenora, Sam Ashraf


Zwiastun :