Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Mavka i strażnicy lasu

Mavka i strażnicy lasu (ukraiński: Мавка. Лісова пісня) to ukraińska animacja familijna z 2023 roku, za którą odpowiadają Twórcy wydanego w 2018 roku w Polsce filmu "Uprowadzona Księżniczka" .

Film oparty jest na sztuce poetyckiej "Leśna piosenka", czerpie inspirację z ukraińskiej i słowiańskiej mitologii ludowej. 


Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. 

Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat.

Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu.

Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?


Bilety : 20 zł dorośli

Dzieci : 15 zł.


Czas trwania : 1 godz., 30 min.

Produkcja : Ukraina


Zwiastun w wersji ukraińskiej :


Zwiastun w wersji polskiej :