Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Pierwszy dzień mojego życia

Najlepszy psycholog wśród reżyserów, Paolo Genovese („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” „The Place”) powraca z kolejnym filmem.

„Pierwszy dzień mojego życia” to adaptacja jego własnej powieści i wzruszająca historia o trudnych wyborach oraz potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. W roli głównej wystąpił Toni Servillo, ulubiony aktor innego włoskiego reżysera Paolo Sorrentino.

Czwórkę głównych bohaterów nowego filmu Paola Genovese dzieli wiele, ale łączy poczucie życiowej beznadziei. Rozczarowanie miesza się z frustracją i myślami, że może najlepszym wyjściem byłoby to wszystko przedwcześnie zakończyć.

Kiedy poczucie przygnębienia jest już nie do wytrzymania, na drodze każdego z nich staje tajemniczy mężczyzna. Ma on dla bohaterów niezwykłą propozycję. Chce im pokazać, jak wyglądałaby rzeczywistość, gdyby faktycznie miało ich zabraknąć.

Napoleon, Arianna, Emilia i Daniele otrzymują drugą szansę i możliwość przemyślenia swojej decyzji raz jeszcze.

W ciągu 7 dni nieznajomy mężczyzna (Toni Servillo) będzie konfrontował ich z przeżytymi traumami, ale też pokaże, że życie nadal może być piękne, a jego urok kryje się w sprawach ważnych, ale i drobiazgach. I co utracą, jeżeli zdecydowaliby się jednak popełnić samobójstwo.

Paolo Genovese nie zawodzi i ponownie wciąga widzów w fascynującą grę psychologiczną.


Czas trwania : 2 godz.

Gatunek : komedia, dramat, psychologiczny

Produkcja : Włochy

Reżyseria : Paolo Genovese

Występują : Toni Servillo, Valerio Mastandrea, Margherita Buy


Zwiastun :