Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

Sound of Freedom. Dźwięk wolności

Film opowiada prawdziwa historię Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć.

Ryzykuje życiem i wyrusza w głąb kolumbijskiej dżungli, gdzie trafia do wnętrza najmroczniejszego biznesu na świecie.

W wywiadzie dla Fox News grający główną rolę Caviezel (znany z "Pasji" Mela Gibsona) mówi, że Hollywood boi się tej historii. Prace nad produkcją rozpoczęto zaledwie po dwóch latach od startu działalności Ballarda, ale dystrybutor 20th Century Fox, po przejęciu przez Disneya, postanowił odwołać premierę. Wtedy producenci rozpoczęli żmudną walkę o odzyskanie praw i premierę filmu.


Mimo kontrowersji "Dźwięk Wolności" odniósł ogromny sukces w USA, pokonując w rankingach wysokobudżetowe kontynuacje kultowych Indiany Jonesa czy Mission: Impossible.

Ostatecznie tytuł, którego przestraszył się Disney stał się numerem #3 w USA (po "Barbie" i "Oppenheimerze") i wywrócił letni box office do góry nogami. Bez wielomilionowej, zwyczajowej promocji, ale za to z towarzyszącą mu gigantyczną, oddolną akcją społeczną "Dźwięk wolności" wspiął się na szczyt rankingów ocen (IMDB 7,8/10, Filmweb 8,8/10), a do dzieła przylgnęła opinia filmu, “który każdy powinien zobaczyć”. 

Film od 15 r. ż.


Czas trwania : 2 godz., 15 min.

Gatunek : thriller, akcja

Produkcja : USA, Meksyk, Kolumbia

Reżyseria : Alejandro Monteverde

Występują : Jim Caviezel, Mira Sorvino


Zwiastun :