Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Artykuły

How to Have Sex

Tak to robią dziewczyny!

Energetyczny koktajl filmu imprezowego, poruszającego coming of age oraz intrygującego portretu pokolenia Z. Świetnie zagrany i dynamicznie zrealizowany, opowiada o dojrzewaniu generacji, dla której seksualna swoboda oznacza jednocześnie wolność i ogromną presję.

Czy w świecie, w którym sex & fun to mantra napędzająca sprzedaż, a zarazem najbardziej pożądany towar upalnego lata, istnieje szansa na zbudowanie bliskości?

Obok "Aftersun", "Poprzedniego życia" i "Georgie ma się dobrze" jeden z najlepszych kobiecych reżyserskich debiutów ostatnich lat.

"How to Have Sex" w reżyserii 29-letniej Molly Manning Walker to opowieść o trzech dziewczynach, które jadą do Grecji na szalony summer break. Wydawać by się mogło, że takich historii kino widziało już wiele: dzikie wakacje, dzika zabawa, dzikie pragnienia. Co może pójść nie tak?

Manning Walker wykorzystuje jednak female gaze i tworzy pełen empatii wiarygodny portret dziewczyńskości. W końcu girls just wanna have fun!

Film spotkał się w Cannes z entuzjastycznym przyjęciem widowni, krytyki oraz jury, które wyróżniło go główną nagrodą sekcji Un Certain Regard.

Na pierwszym planie w roli Tary błyszczy Mia McKenna-Bruce, która całkowicie zawłaszcza uwagę widza. "How to Have Sex" jest odważnym i empatycznym kinem, które ma szansę stać się przebojem i głosem pokolenia.


Czas trwania : 1 godz., 40 min.

Gatunek : dramat

Produkcja : Wielka Brytania 

Reżyseria : Molly Manning Walker

Występują : Mia McKenna-Bruce, Shaun Thomas, Lara Peake


Zwiastun :