Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nasi Prelegenci

W  RAMACH  PROGRAMU 

NOWE  HORYZONTY  EDUKACJI  FILMOWEJ

SPOTKANIA PROWADZĄ :


Elżbieta Lenkiewicz  

Krytyk filmowy i teatralny, polonistka, koordynator Teatru przy Stoliku. Przez 30 lat była kierownikiem literackim Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Współorganizator seminariów filmowych, przeglądów tematycznych w DKF ZA w Olsztynie, uczestnik wielu festiwali filmowych i teatralnych w Polsce.


Elżbieta Mudrak                                                                                      

Doktor nauk społecznych, pedagog, specjalista z zakresu profilaktyki społecznej i resocjalizacji; w kręgu jej zainteresowań pozostają odstępujące od normy zachowania człowieka: przemoc, uzależnienia, przynależność do grup budzących społeczne kontrowersje. Autorka publikacji z zakresu problematyki sekt i patologii społecznych, m.in.: "Przemoc psychiczna rodziców wobec dzieci", "Hotforpy na Marsie. Pseudonauka w sektach", "Manipulacja w sektach.Potrzeby edukacji młodzieży studenckiej", "Sekty.Patologia jednostki, patologia grupy", "Patologie społeczne-zjawisko i jego interpretacje" oraz autorka książki "Fenomen sekt". Wykładowca Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie.


Barbara Święcicka

Polonistka, reżyserka, scenarzystka i założycielka Teatru Nieskromnego w Olsztynie - ponad 30 premier teatralnych w Polsce i za granicą. Najważniejsze wyróżnienia: 2006 - Grand Prix - OFMFT „Klaka” w Gdańsku, 2009 – Nagroda Dyrektora Teatru Polskiego w Poznaniu i nagroda MEN, 2009 - Instruktor Roku – „Bliżej Teatru”, 2011 – Grand Prix – FT „Krzykowisko”, 2013 – Grand Prix i nagroda specjalna za scenariusz -TVP i Narodowy Instytut Audiowizualny, „Talent roku 2014” FŚT Olsztyna, 2015 -„Zasłużony dla Kultury Polskiej”, 2018 – I nagroda OFMFT „Luterek” w Wejherowie; 2019 – nagroda główna OFMFT „Arlekinada” w Inowrocławiu.

Od 2010 współtworzy projekt „InterTWINed”- Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Odbywał się w Niemczech i Anglii.

Dyplomy: Dramaturgia, Producent/Kurator, Nowatorskie Praktyki Artystyczne - Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych – Uniwersytet SWPS w Warszawie (2018); pedagog teatru - Tisz-Anex - Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie (2007); reżyser i animator kultury - Studium Praktyk Teatralnych przy Teatrze im. Jaracza w Olsztynie (2004).


Lidia Hyczko- Lenkiewicz

Nauczyciel, pedagog; przez kilka lat pracowała jako nauczyciel w olsztyńskich placówkach oświatowych. Specjalizuje się w edukacji wczesnoszkolnej. Absolwentka Podyplomowego Studium Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Wraz z Konradem Lenkiewiczem prowadzi Kino Studyjne Awangarda 2.