Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej


NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ

 rok szkolny 2021/22

   13 edycja edukacji filmowej

w Kinie Studyjnym Awangarda 2

 

      Witamy po baaardzo długiej przerwie ! :)

Mamy nadzieję, że tęskniliście za nami !

Jesteśmy, działamy i czekamy na Was, bo bez Was nie będzie nas !

Mamy nadzieję, że pomimo wyjątkowej sytuacji zdołamy spotykać się w kinie i oglądać filmy na dużym ekranie. Wszyscy doceniamy wartość spotkań w kinie,  dzielenia się wrażeniami po filmie w gronie kolegów z klasy.

Czekamy na Was z nowymi filmami, z ciekawymi prelekcjami i z nadzieją, że przejdziemy przez ten trudny czas !

   W tym roku szkolnym przygotowaliśmy dla Was 5 cykli tematycznych :

Filmowe podróże - kl 1-3

Młodzi w obiektywie - kl 4-6

Dojrzewanie w kinie - kl 7-8

Między tekstami kultury oraz Trudne tematy - szkoła ponadpodstawowa

propozycje filmowe znajdziecie na stronie :

nhef

Zapraszamy !


zapisy oraz informacje :

Lidia Hyczko-Lenkiewicz

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

tel. 607 623 652

bilet : 13 zł.

 

Nauczyciele i opiekunowie grup uczestniczą bezpłatnie w filmowych lekcjach. 

Nie prowadzimy sprzedaży przekąsek i napojów. Na naszych spotkaniach obowiązuje zakaz jedzenia.


Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych, dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych.

Szkoły mogą realizować w ramach projektu również autorskie programy edukacji filmowej. Należy w tym celu przedstawić listę wybranych filmów koordynato­rowi w swoim kinie, który służy pomocą w opracowaniu programu oraz dostosowuje terminy i godziny projekcji do indywidualnych potrzeb danej szkoły.

Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie.

Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiamy podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych. Filmy omawiamy również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli, proponujemy oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Każdy film, który wchodzi do naszego programu, opisujemy w analizie psychologicznej, z której mogą korzystać rodzice i pedagodzy,  wskazujemy również związek tematów poruszanych w filmach z podstawą programową.

Nasze propozycje to zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzamy do polski specjalnie do naszego programu.

W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Rzecznik Praw Dziecka oraz Europa Cinemas.

.........................................................................................................................

Edukacja filmowa w Kinie Studyjnym Awangarda 2 to gwarancja ciekawych spotkań i dyskusji w kameralnym gronie, prowadzonych ze specjalistami z dziedziny filmu, teatru, profilaktyki społecznej, edukacji wczesnoszkolnej. 

Edukacja filmowa w kinach studyjnych, kinach posiadających swój własny charakter, prowadzonych przez ludzi zafascynowanych filmem i traktujących go jako sztukę, a nie rozrywkę, jest naszym zdaniem bardzo ważnym elementem przeciwstawiania się postępującej komercjalizacji sfery kultury.

  Zapisując swoich podopiecznych do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, dacie im Państwo szansę na poznanie wartościowego kina ,a może rozbudzicie w nich miłość do filmu artystycznego. Filmu, który stawia przed widzem pytania i prowokuje go do przemyśleń.

Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację.


                                   Zapraszamy !

Wysyłając e-mail z danymi zgadzają się Państwo na ich przetwarzanie przez Kino Studyjne Awangarda 2 na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych RODO), w celu rejestracji na wydarzenie.