Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wydarzenia

           8.Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

W dniach 25 września – 3 października festiwal odbędzie się stacjonarnie w 20 miastach w Polsce. Po raz 8 zapraszamy Widzów do Kina Studyjnego Awangarda 2.

W Konkursie głównym Widzowie zobaczą najciekawsze międzynarodowe tytuły, które nie trafiły jeszcze do dystrybucji w Polsce. Filmem otwarcia tegorocznej edycji będzie nagradzana polska animacja „Nawet myszy idą do nieba” w reżyserii Denisy Grimmovej i Jana Bubenička. Premierowo zobaczymy także zachwycające wizualnie, najnowsze anime Mamoru Hosody – „Belle”.

.........................................................................................................................................................

 

Radio Eska Olsztyn artykuł


Jak dotrzeć w weekend do Awangardy :

......................................................................................................................

Zapraszamy do Awangardy !

Telewizja Kopernik, 'Filmowa Awangarda'


Telewizja Kopernik,

Barwy Warmii i Mazur

.........................................................................................................................................................................

W roku 2013 nasze kino dołączyło do Sieci Polskich Kin Cyfrowych.

Dzięki dofinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej sala studyjna została wyposażona w cyfrowy projektor nowej generacji firmy NEC.

2.09. 2016 roku przybyła nam trzecia kameralna sala kinowa "Arte". Ponadto obecna "Sala klubowa" została wyposażona w nowy projektor cyfrowy.

Zmiana ta pozwoli nam na uatrakcyjnienie i poszerzenie oferty repertuarowej , zwłaszcza o polskie i europejskie produkcje.

Modernizacja kina mogła się odbyć dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Stary projektor na taśmę filmową 35 mm odszedł do lamusa...ale można go oglądać w naszym kinie jako stałą ekspozycję. Projektor jest również naszą cenną pamiątką przywołującą wspomnienia z działalności kinowej przy ul. Stare Miasto 23.

Zapraszamy !